• /5
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5Popis

MĚRKA NA ŘETĚZ

 

Návod na použití měrky (kalibru) na řetěz:

 1. Měrku volně položte na napnutý řetěz tak, aby půlkruhovým výřezem ležela na válečku řetězu. Řetěz při měření musí být opravdu napnutý.
 2. Kalibrovanou částí ji bez použití síly (aby měření nebylo zkresleno vůlí ve válečcích řetězu) nechejte volně proniknout skrz článek řetězu.
 3. Každý jeden stupeň na kalibru ukazuje opotřebení řetězu (jeho vytažení) o 0,25%. Maximální vytažení řetězu je 1,00%.

Např. pokud se měrka o váleček řetězu opře druhým stupněm na kalibru, znamená to, že řetěz je vytažený o 0,50% a dosáhl poloviny své životnosti.
Pokud se řetěz opře čtvrtým stupněm kalibru, řetěz je na konci životnosti a je třeba jej vyměnit. Spolu s ním bude třeba vyměnit i kazetu.

 

Praktické využití měrky na řetěz a ekonomické použití řetězů a kazet:

 1. Při vytažení řetězu o 1% je třeba vyměnit spolu s řetězem i kazetu.
 2. Pokud se řetěz vytáhne více jak o 1 %, nastává reálné nebezpečí, že dojde i k poškození převodníků.
 3. Pokud řetěz vyměníte dříve, než se vytáhne o 0,75%, je velmi pravděpodobné, že na původní kazetu budete moci použít nový řetěz.
 4. Na jednu kazetu tak budete moci použít dva nebo i tři řetězy.
  Řetězy vytažené na 0,75% lze na původní kazetu ještě jednou namontovat a používat je do jejich opotřebení na hranici 1%. Poté je vyhodíte spolu s kazetou.

Technické parametry

Použití (i): Profesionální použití - PROFI servis jízdních kol

Uživatelské recenze (4)

01.08.2018 Lala

Řetěz změřen, měrka v pohodě.

02.10.2017 morganzd

Řetěz jsem nedávno měnil, takže mi ukázala, že je zatím OK :)

19.06.2017 Zdeněk

Snadné použití

Zobrazit další

Mohlo by Vás zajímat

Provozovatel e-shopu Velo Hanák.cz, Milan Hanák, IČO:13039164, DIČ:CZ6401030306, sídlo: Číměř 125, 378 32 Číměř. Firma je zapsána v Živnostenském rejstříku vedeném Městským úřadem Jindřichův Hradec, jako správce osobních údajů, zpracovává na tomto webu cookies potřebné pro fungování webových stránek a pro analytické účely a v případě Vašeho souhlasu také pro personalizaci reklam. Přečtěte si Zásady souborů cookies.

Souhlasím

EET: Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak nejpozději do 48 hodin.